Przewodnicząca Rady Programowej

Katarzyna Wypychewicz

Redaktorka naczelna e-magazyny.pl

Redaktorka naczelna portalu e-magazyny.pl poświęconego magazynom energii, odnawialnym źródłom energii i elektromobilności. Od 6 lat członkini Rady Nadzorczej ZPUE S.A. Absolwentka London School of Economics i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy w organizacjach pozarządowych w Indiach, Belgii i Wielkiej Brytanii.

Sekretarz Rady Programowej

Katarzyna Klofas

Sekretarz Rady Programowej

Od 2017 roku asystentka dyrektora regionalnego w ZPUE S.A. Odpowiada za logistyczne i administracyjne wsparcie dyrektora w codziennych obowiązkach, przygotowanie zestawień, sprawozdań, prezentacji i raportów, koordynowanie sprawnego przepływu informacji oraz współpracę z wszystkimi działami firmy.

Członkowie Rady Programowej

dr inż. Grzegorz Barzyk

Właściciel i założyciel firmy DBCM

Jest absolwentem studiów magisterskich oraz doktoranckich na Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej, kierunek: elektrotechnika. Był pracownikiem P.S. na której prowadził badania w zakresie współpracy elektrowni wiatrowych z systemem energetycznym. Wykładał szereg przedmiotów zarówno na P.S., jak i na studiach podyplomowych prowadzonych przez Politechnikę Krakowską oraz Uczelnię Łazarskiego w Warszawie. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowo-technicznych dotyczących energetyki, zwłaszcza OZE. Posiada uprawnienia rzeczoznawcy SEP o specjalności elektrownie wiatrowe. W ramach aktywności zawodowych zajmuje się m.in. doradztwem energetycznym, wykonuje na zlecenie krajowych operatorów ekspertyzy wpływu źródeł wytwórczych na SE.

Krzysztof Jamróz

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Handlowy ZPUE S.A.

Ekspert z zakresu energetyki i elektroenergetyki, absolwent Politechniki Częstochowskiej oraz Collegium Humanum. Posiada bogate doświadczenie w branży elektroenergetycznej, z którą związany jest od ponad 30 lat. W tym czasie obejmował szereg stanowisk zarządczych w firmach produkcyjnych. Aktywnie wspiera rozwój sektora OZE i magazynowania energii.

Maciej Mazur

Dyrektor Zarządzający PSPA

Praktyk gospodarczy z długoletnim doświadczeniem w sektorze energetycznym. Od 2012 roku związany z branżą paliw alternatywnych, w szczególności z sektorem energii elektrycznej (elektromobilność). Pracował m.in. przy realizacji największych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych w Polsce oraz doradzał firmom z branży paliwowej, motoryzacyjnej, finansowej i FMCG. Absolwent Stosunków Międzynarodowych w specjalności Międzynarodowa Polityka Handlowa na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada również dyplom MBA. W trakcie realizacji przewodu doktorskiego z dziedziny ekonomii. Autor licznych publikacji z zakresu energetyki oraz komunikacji społecznej. Prelegent wielu branżowych debat i konferencji.

Piotr Markowski

Prezes Zarządu Corab S.A.

Piotr Markowski ma bogate doświadczenie w branży telekomunikacyjnej zdobyte przez ponad 20 lat pracy. W tym czasie obejmował szereg stanowisk zarządczych w firmach telekomunikacyjnych. Przez wiele lat był również Partnerem w firmie konsultingowej McKinsey gdzie doradzał klientom w ponad 15 krajach w obszarach transformacji komercyjnych, technologii i digitalizacji. Wielokrotny członek kapituły konkursów, plebiscytów z zakresu biznesu, marketingu i strategii. Obecnie Prezes Zarządu w firmie Corab, polskiego producenta branży fotowoltaicznej. Corab jest promotorem i aktywnym graczem w procesie europejskiej transformacji energetycznej, proponując rozwiązania w zakresie produkcji, zarządzania i magazynowania energią.

Piotr Ostaszewski

Prezes Zarządu w spółce Ekovoltis (e²V)

Piotr Ostaszewski pełni funkcję Prezesa Zarządu w spółce Ekovoltis (e²V), należącej do grupy kapitałowej Michała Sołowowa MS Galleon GmbH, do której dołączył po tym jak zdobył wieloletnie doświadczenie w Respect Energy czy w Energii dla Firm. Manager od 20 lat zarządzający przedsiębiorstwami realizując wiele innowacyjnych projektów. Wierzy, że przyszłość należy do energii odnawialnej i to ona jest wspólnym mianownikiem jego ostatnich przedsięwzięć, dlatego dziś razem z zespołem Ekovoltis (e2V) chce wpłynąć na upowszechnienie OZE, by nasza planeta stała się czystym i bezpiecznym miejscem do życia dla kolejnych pokoleń.

dr inż. Piotr Szewczyk

Prezes Zarządu APS Energia

Ekspert w dziedzinie energoelektroniki. Współzałożyciel firmy APS Energia w 1995 r. i wieloletni prezes zarządu APS Energia SA. Ukończył Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej oraz był stypendystą Deutscher Akademischer Austauschdienst w ISEA RWTH Aachen. Odpowiada za budowę Grupy Kapitałowej APS Energia SA w kraju i za granicą, dzięki czemu firma działa na kilkunastu rynkach dostarczając nowoczesne systemy zasilania. W 2013 r. wprowadził Spółkę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Współorganizator wielu konferencji popularyzujących polską myśl techniczną, transformację energetyczną i innowacje w energoelektronice.

Michał Wypychewicz

Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny ZPUE S.A.

Przez ponad 5 lat Członek Rady Nadzorczej ZPUE S.A., w tym Członek Komitetu audytu tej Spółki. Uczestnik programu Akademii Zarządzania Strategicznego realizowanego przez FIG Polska, ICAN Managment i ICAN Strategic Leadership Academy. Ekspert w zakresie zarządzania strategicznego, tworzenia systemów KPI i analiz finansowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in.: w Standard&Poor’s (S&P Global Rating) jako Management Associate, we Francuskim Instytucie Gospodarki Polska Sp. z o.o. jako Konsultant Biznesowy, w Stolbud Włoszczowa S.A. jako Dyrektor Eksportu.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję